Ankara Aydınlıkevler Mutlu Son Masaj Uzel

Refleksoloji, Mısır’da bundan 5 bin yıl öncesinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ankara aydınlıkevler mutlu son masaj Kayda geçen en erken refleksoloji kanıtı, Mısırlı bir doktora ait mezarının kabartmalarında yer alan el ve ayak tedavi yöntemi görselidir.

Aynı şekilde milattan önce 2400’lü yıllarda Mısır yöneticilerinden bazılarının lahit mezarlarının üzerinde yer alan masaj görselleri kabartmasıdır. Bazı bilim dünyasında bu masaj yönteminin Hindistan etkili olduğunu, bazılarında ise Çin etkili olduğu söylenmektedir. Aydınlıkevler mutlu son masaj Fakat, Hinduizm Tanrısı Budha’nın uyguladığı yöntemlerden biri olarak düşünüldüğünde uygulamanın Mısır’a ait olduğuna dair kanıtlar daha inandırıcı gelmektedir.

Hatta Budha’ya ait olduğu düşünülen ve üzerinde ayak tabanı kalıbı ve bu masaj tekniğinin uygulanacağı noktaların yer aldığı bir taş bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bilinen en eski medeniyetlerden biri olan İnkalar’ın da bu tedavi yöntemlerini ilk olarak o dönemin Amerika yerlilerini öğrettiği ve bu şekilde de günümüze gelerek modern tıp ile harmanlanmış bir şekilde kullanılmaya devam etmiştir. Ankara aydınlıkevler mutlu son masaj . Uygulamanın yapılması için özel belirlenen noktalar üzerinde yapılması, faydalarını ortaya çıkarmaktadır.