Ankara Yenimahalle Masaj Salonu Vi̇ldan

Vücudu rahatlatmaya yarayan masaj uygulamasının temel amaçları şunlardır. Ankara yenimahalle masaj salonu Vücutta bulunan doku ve organların düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamak, kasları güçlendirmek, vücutta toplanan toksinin yanı sıra yorgunluk maddelerinin atılmasını sağlamak, kan akışını hızlandırmak, eklem hareketlerini arttırmak, kas ve dokulara daha çok oksijen vermek, doğal olan yaşlanma sürecini yavaşlatarak ve derinin elastik olmasını koruyarak kırışıklık oluşumunu geciktirmek ve psikolojik bir rahatlama sağlamak bu uygulamanın asıl amaçlarından bazılarıdır.

Uygulanan terapide, istenilen sonucun elde edilmesi için masaj kurallarının bilinmesi gerekir. Örneğin, Uygulanan yöntem kalp ve kas lifleri izlenerek yapılmalıdır. Yenimahalle masaj salonu Bunun nedeni toplardamar çizgisinin kalbe doğru olmasıdır. Klasik masaj yapmaya sıvazlama tekniği ile başlandıysa, gereken tekniklerden sonra uygulama tekrar aynı şekilde sıvazlama ile sonlandırılmalıdır. Kişilerin tepkileri değişken olduğundan dolayı yapılan basınç çok sert olmamalıdır. Ankara yenimahalle masaj salonu . Sert yapılan bir uygulama doku içinde kanama oluşmasına neden olabilir. Terapi manipülasyonları ritmik şekilde olmalı ve birbirini izlemelidir.

Uygulama sırasında ellerin vücut ile olan teması devam etmelidir.. Uygulama öncesin uygulana 20 veya 30 dakikalık sıcaklık, yapılan terapinin etkisini arttırmak için faydalıdır. Uygulama yapılacak bölgeleri belirlemeden yapılan uygulamalar tehlikeli olabilmektedir. Bu nedenle terapinin uygun bir şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir.